Detaylar İçin Tıkla!
Gündem

İÇERİSİNDE LOKUM DIŞINDA YİYECEK YOK AMA ADI RAMAZAN KOLİSİ!

Yardım Kolisi Denilince Akla Gıda Gelirdi!

İÇERİSİNDE LOKUM DIŞINDA YİYECEK YOK AMA ADI RAMAZAN KOLİSİ!

Yalvaç’ta Belediye Başkanının “Ramazan Paketi” ihalesi yok artık dedirtti.

Seçimlere sayılı günler kala Yalvaç Belediye Başkanı ve MHP’nin Belediye Başkan Adayı Halil Hilmi Tütüncü’nün talimatı ile 27 Şubat’ta bir ihale açıldı. İhalenin ana özeti ise halka dağıtılmak üzere 6 bin 500 paketten oluşan Ramazan kolisi, yine halka dağıtılmak üzere 3 bin 500 adet hediye paketi, personele dağıtılmak üzere 300 adet paslanmaz çelikten termos ve 200 adet 0-4 yaş arası çocuklar için kırtasiye seti alınacak.

Göreve geldiği günden bu yana tasarruf tedbirlerine azami ölçüde uyan hatta personel maaşlarını bile zamanında ödeyemeyen bir belediyenin bu denli yüklü bir ihaleye çıkması karşısında ‘Yalvaç Belediyesi alt yapı çalışmaları yaparken Bizanslılara ait hazine mi buldu?’ yorumlamalarına neden oldu.

2 dönem üst üste belediye başkanı seçilen ve son yıllarda özellikle içme suyu sorununa çözüm bulamaması nedeniyle sosyal medyada ağır eleştirilere maruz kalan Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde oy kaybetmemek adına bu manevrayı yaptığı söyleniyor. Özellikle ev hanımlarının su sıkıntısı nedeniyle ‘Eşim yemin ettirse de oy vermeyeceğim. Gece yarısına alarm kurup makineye çamaşır attığım günleri unutmadım’ dedikleri bu söylentiler üzerine başkanın kendisini şirin göstermek adına bu girişimde bulunduğu iddia edildi.

27 Şubat tarihinde yapılacak olan ihale metninde yer alan malzemeler ise ayrı bir şaşkınlığa neden oldu. Ramazan yardım kolisi denilince akla ilk gelen gıda maddeleridir. Ancak Yalvaç Belediyesi tarafından hazırlanan ihale ilanında yer alan paket muhteviyatında bakın neler var:

1-32X4 ebadında bez çanta içerisinde limon kolonyası

2-250 gram geleneksel Türk lokumu

3-Ergonomik mutfak çakmağı

4-Kapitone kumaştan üzeri baskılı mutfak eldiveni

5-50 ml üzeri etiketli diş macunu

6-Çocuklara uygun 1 adet diş fırçası

7-İmsakiye

8- 5 adet balon

İçerisinde lokum dışında yiyecek hiçbir şey bulunmayan 6 bin paketin adı da Ramazan kolisi.

Peki halka dağıtılmak üzere hazırlanan 3 bin 500 kolide ne var?

İşte cevabı: 200 sayfalı 4 renk baskılı gizli spiralli sıvama kapak defter ve metal kalem.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü personelini de unutmamış. Onlar içinde 300 adet termos bardak siparişi vermiş. Hem de 304 paslanmaz çelikten 550 ml ölçeğinde olan bu termoslardan personel mola saatlerinde evinden getirdiği kahvesini yudumlarken günün yorgunluğunu da atarak daha azimle çalışması planlanmış olmalı!

Tabi yetişkinler kadar gelecek nesilde önemli diyen başkan Tütüncü, 0-4 yaş aralığındaki mink yavrular içinde 200 adet kırtasiye malzemesini ihaleye dahil etmiş. Bugünün küçükleri yarının büyükleri bu malzemelerle eğitilirken Yalvaç’ın geleceği de hesap edilmiş. Belediyenin giderayak 10 bin kalemlik Ramazan yardım paketinin giderlerini halkın parasından harcayıp yine halka dağıtarak puan toplamasına seçmenlerin nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

Isparta Anlık

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatıp tekrar sitemizi ziyaret ediniz.