Detaylar İçin Tıkla!
GündemIspartaYangınlar

Isparta’da Tehlikeli Ateş Sorunu! Isparta Anlık Haber, Isparta Son Dakika!

Isparta’da Tehlikeli Ateş Sorunu! Isparta Anlık Haber, Isparta Son Dakika!

Isparta’da havaların soğumasıyla birlikte sokaklarda yakılan ateşler dikkat çekmeye başladı. Isparta sokakta ateş yaktı gibi pek çok yazı ile karşılaşmanız artık an meselesi. Gençlerin kamp ateşi şeklinde oturup kola ve çekirdek eşliğinde sohbet etmeleri elbette bizlerin yadırgayacağı bir şey değil. Bu, gayet güzel ve olması gereken bir şey olarak da değerlendirilebilir fakat bizim yazımızın konusu bu değil. Sokaklarda yakılan ateşlerin bilinçli yakılmaması ve tehlikeli noktalarda yakılması. Isparta Son Dakika olarak Isparta Anlık ve sizlere Isparta Haberleri aktarmak amacıyla yazmış olduğumuz yazıda, bilinçsizce yakılan ateşler ve söndürülmeden hayatlara devam edilmesi bizleri rahatsız eden nokta. Isparta merkezde neredeyse artık her parkta ateş yakan gençler görüyoruz! İlk olarak yaktıkları ateşi söndürmeleri ve daha sonrasında oluşan kirliliği temizlemeleri gereken gençlerimizin ne yazık ki böyle bir eğilimi bulunmuyor. Bizler, şehrimizin temiz ve pak olmasını amaç edinen bireyler olarak bu şehre bir şeyler vermek ve bu şehirden almak yerine ona yeni değerler katmayı amaçlıyoruz. Isparta’da yangın haberleri böyle şeyler bilinçsizce yapıldığı zaman muhakkak artacaktır ve birilerinin buna dur demesi de artık gerekmektedir. Sizlere bugün iki ayrı ateş haberi ile yayın yapmayı uygun gördük. Bir tanesi Senirkent Kayaağzı gölü kenarındaki otluk alanda çıkan yangın, diğeri ise gençlerin sohbet etmek için toplanıp, yaktıkları ateş. İkisi de ateş fakat farklı noktalarda olan ateşler! Şehrimizin geleceği ve düzeni için bunlara dikkat etmemiz gerekli.

Senirkent'te otluk alanda çıkan yangın!
Senirkent’te otluk alanda çıkan yangın!

Gülevler Mahallesinde Ateş Yakan Gençler!

İlk olarak sizlere Gülevler Mahallesinde ateş yakan gençler haberini aktarmak istiyoruz. Aşağıda izleyeceğiniz videonun son kısmına denk gelmektedir. Gülevler mahallesinde gençler üzerlerinde ağaç dalı olan ve içinde bulunduğumuz mevsim itibariyle de kuru olan yaprakların altında yakılan ateş elbette tehlikelidir. Bizlerin amacı, gençlere bunu öğretebilmek ve ne yapmaları gerektiğini anlatabilmektir. Kuru ağaçların altında yakılan tehlikeli ateş ve şu an da bulunduğumuz mevsim itibariyle en ufak bir rüzgar ile çok tehlikeli sonuçlara gidebilir. Isparta’da Yangınlar bu şekilde başlıyor ne yazık ki ve bizim bu yangınlara karşı önlem alıp ona göre davranmamız gerekir.

Gülevler Mahallesinde Tehlikeli Ateş!
Gülevler Mahallesinde Tehlikeli Ateş!

Senirkent Kayaağzı’nın orada otluk alanda çıkan yangın!

Diğer bir haber ise Senirkent Kayaağzı’nın orada bulunan otluk alanda çıkan yangın! Bu yangınlar hem vatandaşlarımızı hem de diğer canlıları korkutmaktadır. Yangının çıkış nedeni bilinmemekte fakat Instagram adresimize bu bilgi gelirse, yazımızı elbette güncelleyeceğizdir. İlk olarak yangının nedeni bilinmemekte ve neden yandığı konusunda henüz hiçbir fikir yok. Olay yerine giden itfaiye ekipleri sayesinde yangın kısa sürede kontrol altına alındı fakat nasıl yandığı konusunda henüz net bir bilgi yok. Sizler de Isparta haber niteliği taşıyan olaylara şahit olursanız videoya çekip bizlere Instagram sayfamız üzerinden gönderebilirsiniz, hemen ve hızlı şekilde sizlere cevap verilip detay almak üzere mesaj atılacaktır. Yangınlarla ilgili videoları izlemek için aşağıdaki ekrana yönlendiriyoruz sizleri.

Senirkent'te otluk alanda çıkan yangın! 2. Fotoğraf!
Senirkent’te otluk alanda çıkan yangın! 2. Fotoğraf!

Isparta Anlık

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatıp tekrar sitemizi ziyaret ediniz.