Detaylar İçin Tıkla!
GündemIspartaSon Dakika

Konya’da Hayvan Katliamı! Konya Hayvan Barınağı Olayı! Isparta Son Dakika! Isparta Anlık!

Konya’da Hayvan Katliamı! Konya Hayvan Barınağı Olayı! Isparta Son Dakika! Isparta Anlık!

Bugün saat 10.00 sularında sosyal medyayı sarsan bir olay ile karşı karşıya kaldık! Konya Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde akıl almaz olay yaşandı! Instagram sayfamıza gelen haberler doğrultusunda Isparta Anlık ve Isparta Son Dakika olarak bunu araştırmaya ve detaylarını sizlere aktarmaya karar verdik. Gelen bilgilerden bir tanesi hayvanların açlık ve susuzluktan birbirlerine saldırarak, birbirlerini yedikleri yani yamyamlık yaptıkları yönündeyken diğer bir bilgi ise hayvanların görevliler tarafından kürekle dövüldüğü bilgisi oldu. Ülkemizin geçtiği bu kötü süreçlerden sonra diğer canlılara karşı bu yaklaşımımız inanın hiçbirimizin yüzünü güldürmemekte aksine bizleri daha da rahatsız etmektedir. Sorumlu kişiler hakkında suç duyurusu yapılırken, o kötü anlar ise kameraya yansıdı! Ülke gündemini sarsan ve kökünden değiştiren bu olayı Isparta Haberleri olarak kınıyoruz ve bunların yaşanmaması için tüm önlemlerin yetkililer tarafından alınmasını istiyoruz. Güzel ülkemiz Türkiye’de bizlerle birlikte yaşayan onca canlıya karşı kötü muamele yapmak kimsenin hakkı değildir, kimsenin buna cürret dahi edememesi gerekir! Ek olarak barınağa gitmeye çalışan hayvan severlerin ise barınağa alınmadığı, gitmelerine izin vermediği de gelen bilgiler ışığındadır. O anlar Instagram sayfaları tarafından kayıt altına alınıp, canlı olarak sosyal medyaya yüklendi. Bu yazımıza o videoları da yüklemeye çalıştık. Diğer hassas görüntüleri ise sadece Telegram kanalımızda paylaşmayı uygun gördük ve yaşanan hassas içerikleri paylaştığımız Isparta Anlık isimli telegram kanalımıza yükledik.

Konya Hayvan Barınağında Vahşet 1. Fotoğraf
Konya Hayvan Barınağında Vahşet 1. Fotoğraf

Köpekler Açlıktan Birbirlerini Yiyor

Bir videoda, görevli birisinin hayvanların kafasına kürekle vurarak öldürdüğü anlar kayıt altına alınırken diğer videoda ise hayvanların açlıktan birbirlerine saldırdıkları ve birbirlerini yedikleri görülüyor. Aç kalan hayvanlar hayatta kalabilmek adına birbirlerini yiyor, hepsinin küpeli köpek olması da ayrı bir dikkat çekti. Sorumlulardan iki kişi göz altına alınırken bu vahşetin bitip bitmeyeceği de ayrı bir soru işareti olarak hepimizin aklında kaldı.

Konya Hayvan Barınağında Vahşet 2. Fotoğraf
Konya Hayvan Barınağında Vahşet 1. Fotoğraf

Köpeklerin Kafasına Kürekle Vurarak Öldürdü!

Sorumlu kişilerden bir tanesinin ise köpeklerin kafasına kürekle vurarak öldürdüğü haberimizde yer aldı. O anlar da bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alındı. İlgili videonun sosyal medyaya düşmesinin ardından ülkenin gündemi ve gözleri bir anda Konya’ya kaydı. Konya’dan gelen bu görüntüler üzerine sosyal medya kullanıcıları barınağa ilerlemeye başladı fakat barınağa gidiş yasaklandı.

Konya Hayvan Barınağına Giriş Yasaklandı!
Konya Hayvan Barınağına Giriş Yasaklandı!

Konya Valiliği Köpeklerle İlgili Açıklama Yaptı!

Konya valiliği ise bu içimizi yakan durumla ilgili olarak ‘Canlılara yapılan her türlü eziyeti şiddetle kınıyoruz‘ açıklamasında bulundu. Detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye ve bu yazımızı güncellemeye devam edeceğiz.

Isparta Anlık

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatıp tekrar sitemizi ziyaret ediniz.