Detaylar İçin Tıkla!
GündemIspartaSon Dakika

O HABER ASILSIZ ÇIKTI! İŞTE GERÇEKLER!

O HABER ASILSIZ ÇIKTI! İŞTE GERÇEKLER!

Bugün Isparta Binbirevler Mahallesinde ortaya çıkan haber asılsız çıktı! İşte tüm detaylarıyla, Isparta Anlık olarak siz değerli takipçilerimizin sosyal medya üzerinden yazmış olduğu mesajları dikkate alarak inceledik ve gerçek ortaya çıktı!

Isparta’da bugün saat 14.00 sularında bir yerel haber sayfasında R.K. isimli bir kadının sokak hayvanları için bırakılan yemleri çaldığı iddiası üzerine siz değerli takipçilerimizle sitemiz üzerinden ilgili olayı araştırmaya başladık. Öğrendiğimiz bilgiler ışığında şimdi tüm olayı sizlere anlatmaya çalışacağız. İlgili haberde, R.K. isimli kişi sokaktaki hayvanların yemlerini bir torbaya koyduğu gözüküyordu fakat videonun devamı ne yazık ki yoktu. O video alt kısımda sizlerle paylaşıldı;

İşte O Haberle İlgili Detaylar!

Instagram sayfamızdaki bir takipçimiz, videodaki hanımefendinin yakın bir tanıdığı çıktı. Videoyu gören kişi bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşarak, olayın gerçeğinin o olmadığını ifade etti. Bunun üzerine bizim de yayınlamış olduğumuz haberin detaylarını öğrenmek için kendisinden bilgi almaya çalıştık, işte o konuşmalar şöyle oldu!

hayvan yem çalma olayı

“Hayvanlar için bırakılan yeleri çaldığını yazmışsınız. O kadın o hayvanlara bakıyor, ilgileniyor. Kesinlikle yanlış haber. Gidin gözünüzle görün. Belediye yemleri getirip o kadına teslim ediyor vermesi için.”

“Şimdi (Yem çaldığı iddia edilen kişi ile) konuştuk. Yan komşusu ile mahkemelikmiş. Görüntüyü o çekmiş muhtemelen. Haberi yoktu kadının. Mahkemelik olma sebebi de, komşusunun oradaki iki küçük köpeği öldürmesi olduğunu söyledi. Zaten hayvanlara çok iyi bakıyorlar. Hatta Belediye Başkanının eşinin gelip bazı zamanlarda yerinde gördüğünü biliyorum.”

Bu iddialar üzerine, ilgili kadının telefon numarasını talep ettik. Sonrasında, iddiaların bulunduğu kadın ile görüşme sağlayıp, olayın aslında bir komplo, yalanlama olduğunu öğrendik.  İddiaların yalan olduğunu söyleyip, bunun gerçeği yansıtmadığını ve yıllardır bu hayvanlara baktığını söyledi. O konuşma ise şu şekilde oldu;

iddalar

“İyi günler ben hayvanlara bakıyorum, ne mama çalması. Gelin evin önündeki mamaları görün, size çekip gönderen kişiyle mahkemeliğiz, yavru köpekleri öldürdüğü için.”

Kısacası, o haber asılsız çıktı. Sizler için Isparta Son Dakika Haberleri olarak elimizden gelen çabayı göstermeye çalışıyoruz. Bizleri internet sitemiz üzerinden veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Isparta Anlık Yönetim ekibinin mesajı;

Bu tarz konularda elimizden geldiğince hassasiyet göstermeye çalışıyoruz, kimseyi zan altında bırakmak gibi bir amacımız yok. Bu sayfayı ve siteyi idare edenler de insanlar, dolayısıyla her zaman her gerçeğe ulaşmak elimizde olmuyor. Yine de, siz değerli takipçilerimizin mesajları üzerine gerçeğin üzerine gidip, araştırıp doğrusunu sizlerle paylaşmaya çalıştık. Bu haber için saatlerce uğraşıyoruz, en sonunda bulduğumuz kanıtlar çerçevesinde sizlere sunma kararı aldık. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederiz.

Isparta Anlık

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatıp tekrar sitemizi ziyaret ediniz.